Зима — це не тільки пухнастий сніг, веселі дитячі ігри і зимовий спорт, а ще й мінлива погода: — то снігопад, то відлига, то хуртовина, то ожеледиця. І багатьох це приводить до травмпункту.

🔎 Як це не банально, але основний засіб профілактики зимового травматизму — обережність. На вулиці потрібно контролювати кожен свій крок. Нерозчищені вулиці і накатані ожеледі доріжки краще обходити. Особливо обережним потрібно бути на вході до будинків, де викладена плитка, на зупинках громадського транспорту.

👉🏻 Взуття для зими найкраще підходять пласкі платформи з нековзкого матеріалу. Зменшити ковзання допоможуть спеціальні накладки на взуття або хоча б лейкопластир, наклеєний у ділянці п’ятки і носка. Головне правило: взуття повинно бути стійким.

👉🏻 Бажано не носити сумки з довгими ручками на плечі — вони переміщують центр тяжіння і тягнуть униз. Капюшони звужують поле зору і заважають правильно оцінити ситуацію на дорозі.

👉🏻 Якщо ви відчуваєте, що падіння не уникнути, постарайтеся присісти — так зменшується висота, з якої падаєте. У момент падіння необхідно постаратись згрупуватись — втягнути голову і притиснути лікті до тулуба. Якщо, послизнувшись, втрачаєте рівновагу, ні в якому разі не падайте на витягнуті руки. Падати обов’язково потрібно на бік, бо якщо людина падає на спину, то є загроза травмувати хребет і голову.

👉🏻 Якщо все таки падаєте на спину, то притисніть підборіддя до грудей, а руки розставте якомога ширше — це допоможе уникнути черепно-мозкової травми.

👉🏻 Не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але і більш важких травм, особливо переломів.

👉🏻 Обходьте металеві кришки люків, як правило, вони покриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає травмувань.

👉🏻 Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та у ожеледицю. Пам’ятайте, що у ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях машини і падіння перед автомобілем, що рухається, призводить як мінімум до каліцтв, а можливо – і до загибелі.

📍 Якщо впасти все ж таки пощастило – звертайтесь на прийом у ТРАВМПУНКТ, що ЦІЛОДОБОВО функціонує в приймально-діагностичному відділенні нашої лікарні.