Серед усіх офтальмологічних захворювань глаукома є найпідступнішою. Непомітно і, як правило, безболісно, вона приводить до повної незворотної втрати зору – сліпоти.

🔎 Глаукома – це хронічне захворювання органа зору, що характеризується постійним чи періодичним підвищенням внутрішньоочного тиску через порушення відтоку водянистої рідини ока. Наслідком є розвиток характерних для глаукоми порушень зорових функцій і атрофії зорового нерва.

👉🏻 Хвороба може розвиватись поступово, непомітно для хворого. Про підвищений внутрішньо очний тиск можуть свідчити такі ознаки: затуманення зору, поява «сітки» перед очима, відчуття дискомфорту, «веселкові кола» навколо яскравого світла або напад різкого болю в оці, що віддає в ділянку шелепи, половини голови.

На глаукому може захворіти будь – хто. Якщо у вас в родині хтось страждає на глаукому, якщо вам за 40 років, маєте супутню судинну патологію (цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, мігрені, схильні до спазму судин), палите, мали травми або хірургічне втрачання на оці – ви знаходитесь в групі ризику. Тому важливо всім після 40, щороку проходити профілактичне вимірювання внутрішньоочного тиску.

Сучасні методи лікування дають змогу зупини прогресування глаукоми, зберегти при цьому зір і працездатність людини. Але це можливо лише за умови раннього виявлення хвороби і суворого виконання пацієнтом усіх рекомендацій лікаря.

📍 Перебіг хвороби багато в чому залежить від способу життя. Тому радимо людям, які знаходяться у групі ризику дотримуватись простих правил:
➡️ уникати фізичних і нервових перевантажень;
➡️ дивитись телевізор лише в освітленій кімнаті;
➡️ харчування має бути раціональним, відповідним до віку;
➡️ не вживати спиртні напої, міцний чай, каву;
➡️ якщо ви палите, позбутись цієї звички.

Нехай життя радує вас всіма своїми барвами!