🔎 Ротавірусна інфекція – це інфекційне захворювання вірусного походження, що перебігає з ураженням шлунково-кишкового тракту, основним проявом якого є діарея та загальна інтоксикація організму. Ротавірус передається фекально-оральним механізмом передачі інфекції, через контакт із забрудненими руками, поверхнями і об’єктами.

Майже кожна дитина у світі до досягнення п’яти років заражається ротавірусом принаймні один раз. Інфекція у новонароджених дітей, хоча і часто трапляється, але асоціюється з легким або безсимптомним захворюванням; найбільш тяжкі прояви зазвичай виникають у дітей від шести місяців до двох років

📍 Клінічними проявами даного захворювання є:
🔸 нудота, блювання;
🔸 часті водянисті випорожнення без домішок крові;
🔸 підвищення температури тіла до субфебрильних цифр;
🔸 відсутність апетиту;
🔸 спастичний біль в животі.

Ротавірусний гастроентерит зазвичай починається гостро (переважно на 2-й день після інфікування) з підвищення температури тіла та блювання, після чого через день-два з’являються часті водянисті випорожнення. У близько 30–40% дітей температура може підвищуватись до >39 °C. Блювання зазвичай триває 1–2 дні, інші шлунково-кишкові симптоми, як правило, зникають через 3–7 днів. Найбільш небезпечним при даному стані є зневоднення.

📍 Прафілактика

Оскільки ротавірус заражає майже всіх людей ще в ранньому дитячому віці, то для профілактики недостатньо лише дотримання санітарно-гігієнічних умов. Профілактикою ротавірусної інфекції є застосування пероральної живої атенуйованої вакцини. Наразі в світі схвалені до використання моновалентна (ротарикс) та пентавалентна (ротатек) вакцини для профілактики ротавірусної інфекції.

В Україні ротавірусна вакцина не внесена до Календаря профілактичних щеплень, але за власним бажанням батьки можуть вакцинувати дитину. Імунізація проводиться двома пероральними дозами ротавірусної вакцини з інтервалом не менше 4 тиж; курс вакцинації слід розпочати не раніше 6-го тижня життя та закінчити до досягнення дитиною 6 міс.

Бережіть себе і своїх рідних ❤️