Наша країна посідає одне з перших місць за показниками захворюваності на ВІЛ у Європі. За офіційними даними «Центру громадського здоров’я МОЗ України» за липень 2021року зареєстровано 1426 нових випадків
ВІЛ-інфекції, у 415 пацієнтів діагностовано СНІД (синдром набутого імунодефіциту), 254 людини померли.

🔎 ВІЛ – інфекція – це хронічне інфекційне захворювання, яке розвивається внаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), характеризується прогресуючим ураженням імунної системи, що проявляється вторинними інфекціями, пухлинами та іншими патологічними станами.

Хвороба не обирає, тому найпершим завданням у подоланні епідемії залишається запобігання та профілактика.
Дуже важливо знати, як передається ВІЛ і як від нього захиститися.
❗️Основні шляхи передачі ВІЛ – інфекції:
➡️ Статевий – під час незахищених статевих стосунків;
➡️ Через кров, насамперед через спільні шприци та голки при внутрішньовенному введенні наркотичних речовин, а також забруднені кров’ю нестерильні інструменти при проведенні татуювання, пірсингу, манікюру або іншого контакту з кров’ю ВІЛ- інфікованої людини;
➡️ Від ВІЛ-інфікованої матері до дитини (під час вагітності, пологів і при грудному вигодовуванні, якщо не вживаються профілактичні заходи).

❗️Вірус імунодефіциту людини не передається: при спільному користуванні верхнім одягом, рукостисканні, обіймах, поцілунках, через рушники, мило, мочалку, при плаванні в басейні, користуванні загальним туалетом, чханні та кашлі, при укусах комарів та інших комах, через домашніх тварин, через дверні ручки та спортивні знаряддя.

Підступність ВІЛ – інфекції у тому, що після зараження людина може довгий час не відчувати ознак хвороби, вважаючи себе здоровою і інфікувати інших. Період безсимптомного носійства може тривати 8 – 10 і більше років, після чого виникають клінічні прояви захворювання.

❗️Кожен повинен знати симптоми ВІЛ-інфекції:
◽️ збільшення лімфатичних вузлів, при чому відразу в кількох місцях: на шиї, під пахвами, у паху, що зберігається протягом одного місяця і більше;
◽️ тривала – більше місяця температура тіла (37-38) без установленої причини;
◽️ прогресуюча втрата ваги, попри незмінний режим харчування;
◽️ часті гнійні і запальні ураження шкіри та статевих органів;
тривалий розлад випорожнень (понад 1 місяць).

Україна має реальний шанс зупинити епідемію. Пацієнтам з ВІЛ доступна сучасна безкоштовна антиретровірусна терапія, яка дозволяє жити повноцінним життям, створювати сім’ю, народжувати дітей. Одна умова – щоденно приймати препарати і не переривати лікування . Єдиний спосіб з’ясувати присутність ВІЛ в організмі – провести спеціальний аналіз крові на ВІЛ .

📍 Проконсультуватися та обстежитися на ВІЛ можна у будь – якому лікувально – профілактичному закладі, зокрема
в кабінеті «Довіра» (кабінет інфекційних захворювань №19) поліклінічного відділення нашої лікарні.
Обстеження безкоштовні та анонімні.

❤️ Бережіть себе та будьте здорові!