В Теребовлянській міській лікарні функціонує сучасний апарат ультразвукової діагностики, на якому проводять всі необхідні дослідження вагітним.

🔎 Ультразвукове сканування відіграє ключову роль в діагностиці патологій плода і матері, як на ранніх термінах, так і протягом всієї вагітності, а також допомагає знайти відповідь на безліч питань сім’ї, яка чекає на народження малюка.
Основна відмінність проходження УЗД при вагітності від звичайного профілактичного обстеження є його ОБОВ’ЯЗКОВІСТЬ!

❗️ УЗД при вагітності проводять, як мінімум, два рази:
➡️ Перший скринінг (11+ 1 день -13 тижні + 6 днів)
Проводиться визначення місця розташування та розмір плода, терміну вагітності і передбачуваної дати пологів, виключаються анатомічні патології, проводиться виявлення УЗ маркерів вродженої та хромосомної патології
➡️ Другий скринінг (18-20тижнів + 6 днів)
Проводиться для виявлення вад розвитку плода і плаценти. Здійснюється огляд вже сформованих внутрішніх органів плоду, ультразвук серця і головного мозку.
➡️ Додатково можна провести УЗД на 32-36 тижні вагітності (за показаннями) – третій скринінг. Оцінюються розміри дитини, вага і відповідність цих параметрів передбачуваному терміну, можливі пізні аномалії будови внутрішніх органів. Перевіряється правильність розташування плода в матці, даються рекомендації по способу розродження (природні пологи або кесарів розтин).

📍 Для виявлення та оцінки розвитку маткової вагітності вже через 4-5 тижнів від першого дня останньої менструації можлива трансвагінальна ехографія, яка дозволяє виключити позаматкову вагітність та виявити ускладнення, що притаманні ранньому терміну вагітності. Трансвагінальне УЗД в 2 і 3 триместрах використовується для цервікометрії (найважливіший маркер загрози переривання вагітності), для оцінки рівня розташування плаценти та для більш детальної оцінки структур плода.

📍 Під час вагітності проводимо доплерометрію, як метод ультразвукової діагностики, що дозволяє оцінити інтенсивність кровотоку в різних судинах. В першому триместрі вагітності цей метод дозволяє виявити групу жінок з ризиком розвитку прееклампсії та з ризиком розвитку затримки росту плода і його ускладнень. У гінекологічних хворих доплерометрія забезпечує деталізацію процесу, онконастороженість.

Пройти УЗД в акушерсько-гінекологічному відділені можна щоденно з 8:00 по 17:00.
📞 097 406 19 90

❤️ Бережіть себе та будьте здорові!