Рак шийки матки – це саме той випадок, коли своєчасний огляд і скринінг є надійним способом профілактики.

Самостійно виявити передракові стани, коли хвороба добре піддається лікуванню, майже неможливо. На ранніх стадіях найчастіше немає болю, відчуття дискомфорту й інших ознак, що можуть насторожити.

📍 Цитологічний скринінг – важливе скринінгове обстеження ранньої діагностики раку шийки матки. Він безпечний, простий й безболісний, допомагає виявити передракові стани або розвиток ракової пухлини у шийці матки, тобто надає можливість почати лікування на ранній стадії та не допустити прогресування захворювання. Рекомендовано регулярно проходити профілактичні обстеження не менше одного разу на рік усім жінкам, які живуть статевим життям, особливо, якщо у неї виявлено наявність вірусу папіломи людини високого онкогенного типу або визначено зміни слизової під час кольпоскопії.

📍 Підготовка. Для отримання найбільш точного результату, необхідно виконати низку умов перед забором аналізу. Не рекомендується проводити обстеження під час менструації та за наявності запального процесу. За 48 годин до здачі мазка необхідно утримуватися від сексуальних контактів, застосування тампонів, використання вагінальних кремів, супозиторіїв і ліків, спринцювань та вагінального душу. Краще проходити обстеження в перші сухі дні після менструації. Для жінок, які приймають комбіновані оральні контрацептиви (протизаплідні пігулки), не важливо, у який день циклу проходити тест, а жінки у менопаузі можуть проходити тест в будь який день свого життя.

📍 Забір аналізу — це абсолютно безболісна процедура. Деякі жінки можуть відчувати незначний дискомфорт та потягуючі болі внизу живота під час забору цього аналізу.

❤️ Бережіть себе та будьте здорові!