Цей ендоскопічний метод дозволяє візуально оцінити внутрішню поверхню трахеї та бронхів, дає можливість вивчити хрящовий рельєф, оглянути біфуркацію трахеї, конфігурацію гирл та шпор бронхів, слизову оболонку, судинний малюнок, наявність харкотиння та можливість його евакуації при потребі, відсутність чи наявність новоутворів. За допомогою цього метода отримуються взірці слизової оболонки трахеї та бронхів, взірці тканини прилеглих лімфовузлів, змиви зі слизової для аналізу кліткового складу, відновлюється прохідність бронхів внаслідок обтурації просвіту харкотинням, а інколи і інородним тілом.

📍Як проводиться бронхоскопічне обстеження?
Обстеження проводиться як під місцевим, так і під загальним знечуленням (стан медикаментозного сну), при потребі під час штучної вентиляції легень сидячи або лежачи відповідно.

При адекватній місцевій анестезії (орошення слизової гортані та трахео-бронхіального дерева розчином лідокаїну) процедура абсолютно безболісна і досить комфортна. Повітря для дихання вистарчає, так як просвіт трахеї значно більший діаметра апарата.

👨🏻‍⚕️Який варіант занечулення обрати вирішує лікар після бесіди з пацієнтом та його огляду.

📍Покази до бронхоскопічного обстеження:
◾️стаж паління більше 5 років;
◽️кашель, що триває більше з-х тижнів та важко піддається лікуванню;
◾️порушення процесу дихання
зміни в органах грудної клітки, виявлені при рентгенологічному обстеженні;
◽️виявлення домішків крові в харкотинні;
◾️хронічний бронхіт;
◽️ателектаз;
◾️підозра на інородне тіло або новоутвір в дихальних шляхах.

📍Підготовка до бронхоскопії
➡️ Обстеження проводиться натще. Приймати їжу до його проведення не бажано. В разі необхідності в їжі обстеження проводиться через 3-4 години після прийому їжі.
➡️ Напередодні обстеження проводиться огляд і бесіда з лікарем.
➡️ В разі необхідності призначаються заспокійливі препарати для збільшення комфортності самопочуття пацієнта.

📞 (097) 704 90 78

❤️ Бережіть себе та будьте здорові!