Для надання стаціонарної медичної допомоги хворим на інфекційні хвороби в КУТРР ”Теребовлянська центральна районна лікарня” функціонує інфекційне відділення, розраховане на 15 ліжок для дорослих, яке розміщене в окремому нетиповому приміщенні на території КУТРР ТЦРЛ. Дитячих інфекційних ліжок в районі не зареєстровано. Відділення почало працювати з липня 1996 року.

Завідувач відділення

Гриньків Оксана Іванівна

лікар-інфекціоніст першої категорії

 

 

 

Дячук Маряна Миколаївна

лікар-інфекціоніст

 

 

 

 

Старша сестра медична інфекційного відділення

Савіцька Марія Богданівна

 

 

 

 

У відділенні функціонує санпропускник, обладнаний ванною, кушеткою для огляду хворих, шафою з предметами для санобробки хворих, промивання шлунку і кишківника, протипедикульозним набором. Для забезпечення санпропускника гарячою водою, використовується електроводонагрівач робочим обємом 100л. Холодна вода подається регулярно з міського водогону.

 

У відділенні є 5 палат: 2 – для хворих респіраторними інфекціями; 2 – для хворих кишковими інфекціями; 1 – для хворих вірусними гепатитами. В залежності від наявності хворих з різними нозологіями, профіль палат може змінюватись після проведення належних дезінфекційних заходів. Боксів і напівбоксів у відділенні немає. Всі палати виходять дверима в спільний коридор. У відділенні є палата інтенсивної терапії, обладнана холерним ліжком, ношами з кишенею для судна, шафою з запасом медикаментів і розчинів для проведення регідратаційної та коригуючої терапії (10л.), кварцовою лампою, апаратом “Міхи ручні для штучної вентиляції легень”, малогабаритною сухо жаровою шафою для стерилізації інструментів, холодильником для зберігання середовищ, що використовуються для бактеріологічних посівів біологічних матеріалів від хворих, та для зберігання деяких медикаментів та імунобіологічних препаратів. Палата інтенсивної терапії має окремий вхід із загального коридору і другими дверима з’єднана з маніпуляційною, яка, в свою чергу, теж має дверний вихід в коридор.

Маніпуляційна обладнана двома столами для розміщення стерильного матеріалу,біксів, інструментів; шафою з запасом використовуваних медикаментів і предметів догляду за хворими; кушеткою; компресорним інгалятором «Ulaizer HOME», кріслами для проведення маніпуляцій, кварцовою лампою.

У відділенні є окреме приміщення для дезинфекції, миття і зберігання посуду та для зберігання постільної і натільної білизни та дві туалетні кімнати.

Системи водопостачання і водяного опалення – централізовані. Стічні води збираються в септик і знезаражуються дезинфектором лікарні.

Їжа готується на харчоблоці ТЦРЛ і доставляється у відділення в емальованих відрах.

Брудна білизна замочується, відбілюється, переться на пральні ТЦРЛ в окремій пральній машині.

Камерна дезинфекція здійснюється в електричній дезкамері, яка знаходиться в окремому приміщенні на території ТЦРЛ.

В разі потреби стерилізація деяких інструментів, епідукладок може здійснюватись в централізованій стерилізаційній ТЦРЛ, або в малогабаритній сухожаровій шафі безпосередньо у відділенні.

У відділенні працюють: лікар- інфекціоніст- Гриньків Оксана Іванівна, I кваліфікаційна категорія,стаж роботи 13 років, виконує обов’язки завідувача відділенням; лікар-інфекціоніст Дячук Мар’яна Миколаївна .

4 сестри медичних, 4 молодших сестри медичних.

Дезинфекційні заходи здійснюються дезинфектором ТЦРЛ та медперсоналом відділення.

Є затверджений головним лікарем план перепрофілізації відділення в шпиталь для особливо небезпечних інфекцій, узгоджений з органами держсанепідслужби району.[/su_column][/su_row]