Основними завданнями районної служби охорони материнства і дитинства є надання фахової допомоги жінкам, вагітним, породіллям, но­вонародженим. Теребовлянське акушерсько-гінекологічне відділення має статус «Лікарня доброзичлива до дитини».

Вперше статус присвоєно у 2013 році, 25 квітня 2018 року статус поновлено.

У відділенні цього річ вперше проведено пластичні операції з використанням нових технологій, що дозволяє нівелювати вікові та післяопераційні зміни в жіночій інтимній сфері (ліквідація рубців, деформацій промежини та шийки матки після травм в родах, лікування нетримання сечі, опущення і випадіння статевих органів).

З 2017 року в пологах для знеболення широко використовується спінальна анестезія.

У відділенні запроваджено курс лікувальної фізкультури.

В практичну діяльність імплементовуються міжнародні протоколи.

Лікарі відділення:

Назарчук-Михайлюк Валентина Артемівна

Назарчук-Михайлюк Валентина Артемівна

завідувач відділення
Калінська Ганна Степанівна

Калінська Ганна Степанівна

лікар-акушер-гінеколог
Стиранка Вікторія Ігорівна

Стиранка Вікторія Ігорівна

лікар-акушер-гінеколог
Омельчук Сергій Степанович

Омельчук Сергій Степанович

лікар з ультразвукової діагностики
Чулик Уляна Тарасівна

Чулик Уляна Тарасівна

лікар-акушер-гінеколог
Синоверська Мар'яна Миколаївна

Синоверська Мар'яна Миколаївна

лікар-акушер-гінеколог, лікар-УЗД
Павлюк Аліна Віталіївна

Павлюк Аліна Віталіївна

лікар-педіатр-неонатолог

У Теребовлянському районі нараховується 22 343 жінки, 3921 дівчинка, 1532 дівчат, 9911 жінок репродуктивного віку .

Організація медичної допомоги вагітним і породіллям

Теребовлянська акушерсько-гінекологічна служба представлена стаціонарним відділенням на 17 ліжок.і трьома жіночими консультаціями.( М.Теребовля, смт.Микулинці, с.Золотники). Тут працюють 9 працівників середнього медперсоналу (медсестри, акушерки), 6 працівників молодшого медичного персоналу.

В Теребовлянській жіночій консультації додатково створені кабінети патології шийки матки, мамологічний кабінет, працює школа відповідального батьківства і безпечного материнства.

Диспансеризація вагітної розпочинається з її звернення до жіночої консультації у ранні терміни вагітності (бажано до 12 тижнів). Проводиться комплексне обстеження :виконують загальний аналіз крові, гематокрит, тромбоцити, час згортання, глюкоза крові, загальний аналіз сечі, бак посів сечі, визначають групу крові, резус-фактор, дослідження щодо виявлення сифілісу і ВІЛ інфекції, гепатиту, а також обстеження на ТОРЧ інфекцію, в 11-12 тижнів і в 20 тижнів вагітності проводяться біохімічні скринінги. За потреби виконують біохімічні дослідження (загальний білок крові, білі­рубін, трансамінази, глюкоза, креатинін тощо), проводять дослідження вагінальних маз­ків,  УЗД .

Вагітну оглядають суміжні спеціалісти – терапевт, офтальмолог, стоматолог, отоларинголог, сімейний лікар, інші спеціалісти. В «Індивідуальній карті вагітної та роділ­лі» складають план веден­ня вагітної, визначають очікувану дату пологів, визначають групи перинатального ризику. Жінок із груп ризику консультують в обласному перинатальному центрі.

У стаціонарі є один сімейний та 1 індивідуальний пологових зали, а також 2 індивідуальні пологові палати. У палатах є багатофункціональні ліжка, ліжечка для новонароджених з підігрівом. Партнерські пологи проводяться у присутності чоловіка , або близької рідні. Маля після народження знаходиться разом з мамою(спільне перебу­вання породіллі та новонародженого сприяє обмеженню контакту дитини з медичним персоналом, добре впливає на лактацію матері й перебіг адаптаційно­го періоду у новонародженого).

Новонароджені діти, які потребують лікування, перебувають у палаті інтенсивної терапії. Палата оснащена централізованою подачею кисню, інфузоматом, апаратом для штучної вентиляції легень, кювезами, лампами фототерапії, 2 фетальними кардіомоніторами, пульсоксиметром, кардіографом.

В районі спостерігається тенденція до збільшення народжуваності порівняно з минулими роками.

У відділі впроваджений новий сервіс Міністерства юстиції, який дає можливість отримати матері свідоцтво про народження дитини безпосередньо у пологовому будинку протягом 24 годин.

Організація гінекологічної допомоги

Гінекологічні захворювання виявляють під час обстеження жінок, які звер­нулися до жіночої консультації та при про­філактичних оглядах.  Під час оглядів виконуються цито­логічне, кольпоскопічне дослідження, проводиться обстеження молочних залоз,УЗД, при необхідності – КТ.

У стаціонарному відділенні проводиться лікування:

  • Запальних процесів геніталій;
  • безпліддя;
  • порушень менструального циклу;
  • ускладнення вагітності;
  • лапароскопічні та лапаротомічні операції на органах малого тазу;
  • пластичні операції.

Пріоритетним завданням акушерсько-гінекологічної служби в Теребовлянському районі, як і по всій Україні, є покращання репродуктивного здоров’я жіночого населення , охорона материнства і дитинства під гаслом «здорові діти – від здорових батьків».

Адреса акушерсько-гінекологічного відділення КУТРР «Теребовлянської ЦРЛ» дещо змінилася. 11 липня 2017 року відкрито оновлене відділення в центральному корпусі лікарні, де більш зручніше і комфортніше народжувати жителькам району.

Проводимо саносвітню роботу.

Грудне вигодовування у пріоритеті

Грудне вигодовування –найкращий та найбільш безпечний спосіб вигодовування немовлят. У маленької дитини існує три основні потреби: харчування материнським молоком , відчуття тепла рук матері , відчуття спокою та безпеки, які виникають у присутності мами. Грудне вигодовування задовольняє усі ці вимоги.

У чому переваги грудного вигодовування? Воно сприяє швидшому скороченню матки після пологів, що знижує ризик маткових кровотеч та анемії внаслідок цього, є природною профілактикою мастопатій ,пухлин молочних залоз, матки, яєчників, є природним фактором захисту від непланованої вагітності.

Щоб грудне вигодовування склалось успішно ,потрібно дотримуватись нескладних правил. Розпочати грудне вигодовування слід якомога раніше після народження дитини. Ідеально, якщо це станеться в першу годину її життя. Навіть, якщо дитина не виявляє бажання смоктати груди ,контакт «шкіра до шкіри» через викладання на живіт чи груди матері матиме свій позитивний ефект для грудного вигодовування – саме у такий спосіб відбувається природний «запуск» лактації . Якщо стан породіллі і стан дитини дозволяє, контакт має тривати щонайменше 1 годину , а в ідеалі – весь час перебування мами у пологовій залі.

Сумісне перебування з немовлям забезпечить організацію вигодовування за потребою .Цей підхід дозволить дитині скласти власний режим харчування , який природно відповідатиме особливостям і потребам малюка. Чим частіше малюк смокче груди , тим більше молока в них утворюється. Тому кожного разу , коли відчуваються сумніви з приводу того ,чи вистачає молока немовляті , треба починати зі збільшення кількості прикладань до грудей.

Принцип вигодовування за потребою «працює» цілодобово , тобто нічні годування будуть і мають бути. Слід пам,ятати , що молока не має бути багато, його має вистачати дитині. Для достовірності можна відстежити ,скільки дитина має сечовипускань на добу та як набирає у вазі. Нормальним є 6 та більше сечовипускань на добу та прибавлення у вазі від 125 г на тиждень. Якщо малюк виконує обидві умови, можна бути впевненим ,що ваша дитина не голодує.

Стежте як дитина прикладена до грудей , уникайте використання імітаторів ( соски, пустушки). Годуйте дитину винятково грудним молоком до досягнення нею шестимісячного віку. Тобто не пропонуйте до цього терміну ніякої іншої їжі та пиття. Усі інградієнти у повному обсязі представлені у грудному молоці. Малюк має вкрай обмежені можливості перетравлювати будь-яку іншу їжу. Кожна порція іншої їжі витісняє грудне молоко – сита дитина втрачає цікавість до грудей, в результаті чого продукція молока починає знижуватися.

У разі виникнення запитань та труднощів з організації грудного вигодовування , не тривожтесь наодинці – звертайтесь до груп підтримки грудного вигодовування, представниками яких можуть бути як медичні працівники , так і матері з успішним досвідом грудного вигодовування.

Галерея акушерсько-гінекологічного відділення